Değerlerimiz

Değerlerimiz  en temel değerlerimiz olan dürüstlük, doğruluk ve insanlara saygı, Shell Genel İş İlkelerinin temelini oluşturur.

Türkiyedeki İş kollarımız

Shell, Türkiye pazarına 1923 yılında girdi.
Cumhuriyet ile yaşıt olan şirket, 87 yıl önce akaryakıt dağıtımı ile faaliyete başladığı Türkiye pazarında gerçekleştirdiği yatırımlarla bugün ülkenin önde gelen enerji gruplarından biri.

2006 yılında yeni bir yapılanmaya giden Shell, Turcas Petrol ile gerçekleşen birleşmeyle Petrol Ürünleri ve Madeni Yağlar Perakende ve Ticari Satışlar segmentlerini % 70 Shell, % 30 Turcas Petrol ortaklığında kurulan Shell & Turcas Petrol A.Ş. çatısı altında yapılandırdı. Shell & Turcas Petrol A.Ş.'nin faaliyet alanında "Perakende Satışlar”, “Ticari Akaryakıtlar”, “Madeni Yağlar” ve  “Rafineri ve Dağıtım” bulunmaktadır.

“LPG”,“Enerji ve Gaz”, “Havacılık Satışları”, “Kimya Satışları” ve  “Denizcilik Satışları” ise Türkiye’deki diğer Shell şirketlerinin ana faaliyet alanıdır. 

Rakamlarla Shell Türkiye

  1. Türkiye, Shell Grubu’nun “downstream” (petrol ürünleri satış, pazarlama ve dağıtımı) segmentinde belirlediği 6 stratejik pazarından birini oluşturuyor.
  2. Ortak girişim şirketi, 1,200'den fazla istasyondan oluşan  perakende satış ağıyla, Türkiye’de hızlı bir büyüme ve parlak operasyonel sonuçlar elde etmekle kalmıyor, Shell’in dünyadaki en büyük üç istasyon ağından birini oluşturuyor.
  3. 700’den fazla çalışanı ile Shell & Turcas, Perakende Satışlar, Ticari Satışlar, Madeni Yağlar  ve İkmal/Dağıtım’dan oluşan dört temel alanda faaliyet gösteriyor.  Petrol Sanayi Derneği PETDER tarafından yayınlanan rapora göre Shell, 2007 ve 2008  yılı itibariyle  madeni yağlar pazarının 1 numarasına yerleşmiş durumda. 
  4. Shell & Turcas’ın,  Türkiye’nin ihracat gururu olan  Derince’deki tesisi, Shell’in Akdeniz’deki en büyük madeni yağ ve gres üretim tesislerinden biri konumunda.
  5. Shell & Turcas ortak girişim şirketi,  gerek ulusal, gerekse uluslararası alanda en başarılı şirket birleşmelerinden biri olarak kabul ediliyor. Yapılan araştırmalarda müşteri memnuniyeti, farklılaştırılmış yakıtlar ve 50 ppm dizel yakıtı kategorilerinde Shell & Turcas 1 numara olarak belirlenmiş durumda. Şirket ayrıca Capital dergisi tarafından sektöründe “en beğenilen şirket”, Dünya Gazetesi tarafından, “sektöre damgasını vuran şirket”, AC Nielsen’in yaptığı bir araştırma ile de “marka bilinirliğinde lider” olarak belirlendi.
  6. Türkiye'ye ilk kez Taşıt Tanıma Sistemi'ni getiren Shell&Turcas, bu alanda 22,000'den fazla ticari araç müşterisiyle lider
<YN Bilişim Tasarı Programlama LTD.ŞTİ>